Back to top

Rodinný dům na Červeném Kopci VI.

Stavební pozemek v lokalitě Červený Kopec se výrazně svažuje k jihu a k jeho jižnímu okraji přiléhá i přístupová komunikace. Přáním mladé rodiny se dvěma dětmi bylo bydlení na jedné úrovni, využití výhledů jižním směrem, které pozemek nabízí a zároveň dosažení intimního prostředí v hlavní obytné místnosti a na terasách.

Navržený rodinný dům se skládá ze dvou částí. Dvoupodlažní část blíže ke komunikaci má plochou střechu a v prvním nadzemním podlaží obsahuje vstupní prostory a schodiště, garáž a technické místnosti. Ve druhém nadzemním podlaží je umístěna ložnicová část. Druhá část domu se sedlovou střechou je od ulice posunutá směrem k severu a po svahu nahoru. Tato část obsahuje hlavní obytnou místnost, která je krbovými kamny rozdělená na kuchyň s jídelnou a obývací pokoj, který se otevírá do krovu.

Dvoupodlažní část domu je obložena přírodním kamenným obkladem a jednopodlažní část je opatřena bílou silikonovou omítkou v kombinaci s malým množstvím dřevěného obkladu v prostoru krytých teras. Tyto materiály doplňuje šedá barva výplní otvorů. Oplechování atik a parapetů je rovněž z plechu šedé barvy. Zábradlí oken a na terase je ocelové, opatřené šedým lakem.

investor: soukromá osoba, projektová dokumentace: 2017 – 2018, realizace: 2018 – 2019

architektonický návrh: Ing. arch. Martina Rosová, interiéry: Ing. arch. Martina Rosová

spolupráce: Ing. Petr Košťál, Ing. Miroslava Ježková, Ing. Dita Bedrníková, Ing. Pavel Rus, T – FESTING s.r.o. Trutnov

vizualizace: Ing. arch. Jan Pajurek