Back to top

Modulární domy Kasper

Navržený rodinný dům je uvažován jako modulární stavba, složená ze dvou základních modulů. Konstrukce je navržena v systému 2by4 v šířce nosné části stěny 160 mm s tím, že nosná stěna uvnitř dispozice je tvořena CLT panelem tloušťky 80 mm. Dispozice domu je navržena tak, aby instalace vody a kanalizace byly pouze v jednom z modulů.

Do domu se vstupuje z krytého závětří, ze kterého je přístupný sklad. V zádveří je navržena šatní skříň pro uložení svrchního oblečení a obuvi. Na vstupní prostory navazuje technická místnost, koupelna a ložnice. Obytný prostor využívá plné šířky dvou spojených modulů a obsahu kuchyň, jídelnu a obývací pokoj s malým krbem. Návrh je vypracován ve variantách s plochou a sedlovou střechou.

Fasády budou řešeny podle individuálních představ uživatele. Jsou navrženy dvě základní alternativy fasád. Fasáda obložená svislými dřevěnými palubkami může být provedena v přírodním odstínu právě tak, jako v jakkoli barevné lazuře. Druhou alternativou je obklad fasádními deskami. Rovněž barevnost desek není nijak omezena. Obklad z desek je možné kombinovat s dřevěným obkladem podhledu a části stěny v závětří a podhledu terasy.

investor: soukromá osoba, projektová dokumentace: 2019

architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa

vizualizace: RealViz.