Back to top

Rodinný dům na Červeném Kopci VII

Kombinace úzké parcely, která od příjezdové komunikace strmě stoupá k severu a regulace stanovující uliční čáru, sklon a výšku hřebene sedlové střechy, nastavily mantinely, do kterých se stavební záměr klienta musel vejít.

Klient si přál, aby ložnice rodičů se šatnou a koupelnou a pracovna byly umístěny na stejném podlaží jako obytný prostor. I když toto hlavní obytné podlaží bylo vyzvednuto o jedno podlaží nad úroveň ulice, aby se nacházelo nad terénem, nebylo zde možné umístit dětské pokoje. Ty jsou navrženy jako vestavba do krovu. Vstup do domu s úložnými prostory je však navržen na úrovni ulice v návaznosti na přístřešek pro dvě auta a sklad sportovního vybavení.

Bílé fasády domu jsou doplněny šedou falcovanou krytinou a dřevěnými výplněmi otvorů. V uliční fasádě se významně uplatňuje zastřešení terasy propojující obytný prostor a bazén a pultový vikýř umožňující vestavbu ve stísněném podkroví. Na vzhledu domu se podílí i opěrné stěny z gabionů. Z gabionů je navrženo i uliční oplocení.

investor: soukromá osoba, projektová dokumentace: 2020

architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa, interiéry: Ing. arch. Martina Rosová

spolupráce: Ing. Petr Košťál, Ing. Jakub Krtička, Ing. Dita Bedrníková, Ing. Pavel Rus, T – FESTING s.r.o. Trutnov

vizualizace: RealViz.