Back to top

Rosa architekt

  /  Všechny projekty   /  Rodinné domy   /  Dům ve stráni ve Velké Úpě

Dům ve stráni ve Velké Úpě

Rodinný dům se dvěma byty je umístěn v prudkém severním svahu na okraji centra Velké Úpy. Příjezdová komunikace k němu přiléhá ze severní strany. Příjezdová cesta a konfigurace terénu významně ovlivnily vnitřní uspořádání domu, protože až třetí podlaží může mít okna na jih. První i druhé nadzemní podlaží pak mají dvě úrovně, aby bylo dosaženo lepšího kontaktu s terénem.

Garáž pro jedno auto a prostorný sklad na sportovní vybavení navazují na vstupní prostory. Ve vstupním podlaží je navržena i šatna a technická místnost. O patro výše je v níže položené části v kontaktu s terénem umístěna sauna, ve vyšší části jsou navrženy dvě ložnice, koupelna a samostatná toaleta. Obytná místnost se nachází ve druhém nadzemním podlaží a je v ní plně využito otevřeného krovu. V nižší části navazující na jižní terasu je navržena jídelna s kuchyní, ve vyšší části je obývací pokoj. Přes něj je přístupná i hlavní ložnice s vlastní koupelnou.

Podzemní podlaží a sokl domu je navržen z pohledového betonu. Obě nadzemní podlaží jsou obložena do černa opáleným dřevem. Tmavá bude i falcovaná střešní krytina a výplně okenních otvorů.

investor: soukromá osoba, projektová dokumentace: 2020

architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa

vizualizace: RealViz.