Back to top

Rosa architekt

  /  Všechny projekty   /  Veřejné a obytné stavby   /  Administrativní budova ve Spojenecké ulici

Administrativní budova ve Spojenecké ulici

Navržený objekt administrativní budovy s prodejnou vyplňuje proluku ve Spojenecké ulici v Trutnově a tvoří výškový přechod mezi vyšším objektem s lékárnou na východě a nižším objektem na západě. V prvním nadzemním podlaží je umístěna prodejna, kanceláře jsou navrženy ve druhém a ve třetím nadzemním podlaží. čtvrté nadzemní podlaží, které ze strany dvora ustupuje obsahuje zasedací místnosti a odpočinkovou zónu.

Plochá fasáda je prolomena zálivem hlavního vstupu a průchodem u lékárny. Architektonického pojednání fasády je dosaženo nepravidelným, ale harmonickým rozmístěním okenních otvorů a rozčleněním do dvou materiálů. První nadzemní podlaží je obloženo antracitovými lícovými pásky. Obklad pak pokračuje v úzkém pruhu vymezujícím prostor schodiště až k atice nad čtvrtým nadzemním podlažím. Zbylá plocha fasády je opatřena bílou omítnou. Rámy výplní otvorů, venkovní parapety, zábradlí i oplechování atiky mají rovněž antracitovou barvu.

investor: BSSHOP s.r.o., projektová dokumentace: 2016 – 2017, realizace: 2018 – 2019

architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa, interiéry: Ing. arch. Dana Peterková, Ing. arch. Martina Rosová

spolupráce: Ing. Vojtěch Novotný, Ing. Miroslava Ježková, Ing. Dita Bedrníková, Ing. Pavel Rus, T – FESTING s.r.o. Trutnov

foto: petrkostal.cz

 

Spolupráce s manželi Rosovými pro nás byla velice zajímavou zkušeností. Od prvopočátečního rozhodnutí postavit administrativní budovu v centru města Trutnov bylo jasné, že se jedná o záležitost zcela jiné úrovně, než je např. stavba vlastního rodinného domu. I když jsme věděli, že chceme, aby budova byla reprezentativní, až manželé Rosovi nám pomohli lépe pochopit význam exteriéru v městské zástavbě. Exteriér se povedl na výbornou. Při vysvětlování lokace firmy nelze používat formulaci: „Ten nově postavený dům na konci Spojenecké.“ Dům totiž tak dokonale zapadl mezi současnou zástavbu, že si i pár týdnů po uvedení do provozu již málokdo uvědomil, že byla namísto domu proluka, případně že se tam po dobu výstavby cosi dělo na plachtou.

Do uspořádání interiéru jsme architektům mluvili výrazně více. Měli jsme jasno, jakým způsobem bychom chtěli vnitřní prostory rozvrhnout. Vedla nás k tomu zkušenost z původních prostor, ale také inspirace načerpaná v jiných firmách (ať už se jednalo o prodejny elektroniky, nebo prostory jiných IT firem). Není proto divu, že se konečný výsledek výrazně odlišuje od toho úplně prvotního návrhu. Manželé Rosovi naše požadavky pozorně a trpělivě začleňovali do svých návrhů. Vše ale důkladně zvažovali, na nesmyslné požadavky nás vždy upozornili a všechno jsme si vždy vzájemně vysvětlili. Celý dům je prošpikovaný moderními technologiemi. Je tam možné např z domova pomocí mobilní aplikace zatáhnout markýzu na terase, zhasnout světla nebo pustit hudbu. Výsledkem je moderní, reprezentativní dům, kde se cítí dobře nejen naši zákazníci, ale i zaměstnanci a jejich blízcí.

Jan Šolín, Pavel Brzák a Petr Horný