Back to top

Rodinný dům se zahradní kuchyní v Nebušicích

Pozemek pro výstavbu domu se nachází v okrajové části Nebušic a přímo navazuje na stávající zástavbu rodinných domů. Rozvržení dispozice do tří podlaží umožňuje realizovat na poměrně malé zastavěné ploše obsáhlý program za využití svažitého terénu.

Vstup do domu je navržen zhruba uprostřed dispozice na snížené úrovni prvního nadzemního podlaží na mezipodestě schodiště. Díky tomuto řešení se do domu vchází přes vstupní halu i z garáže umístěné v podzemním podlaží. Ze vstupní halu s vestavěnou skříní jsou přístupné všechny místnosti v tomto podlaží: pracovna, toaleta, technická místnost, spíž a obytný prostor s kuchyní a jídelnou. Ten je koncipován tak, aby využil jižní slunce, přístup na zastřešenou terasu na západě i severní výhled.

Protože schodiště do druhého nadzemního podlaží vede přímo z obytného prostoru, je ložnicová část řešena formou dvou apartmánů. Dětský apartmán tvoří předsíň a zní přístupné dva dětské pokoje a koupelna. Rodičovský apartmán odděluje od schodiště šatna. Z ní je přístupná ložnice i koupelna.

Jednoduchá sedlová střecha je prolomena na každé straně jedním pultovým vikýřem. Bílé fasády domu jsou doplněny soklem obloženým lícovými pásky a šedou střechou.

investor: soukromá osoba, projektová dokumentace: 2020 – 2021

architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa

vizualizace: RealViz.