Back to top

Rodinný dům na Velké Pláni

Dům osazený v jižním svahu Velké Pláně v Peci pod Sněžkou vychází z jednoduché hmoty s obdélníkovým půdorysem a sedlovou střechou. Tento základní tvar je modelován zapuštěním terasy v jihozápadním nároží a přístřešku pro auta, kde na úrovni prvního nadzemního podlaží vzniká podél východního průčelí průhled domem. Kompozici dotváří pilíře nesoucí balkón a pultové vikýře.

Materiálové řešení je založeno na přiznaných přírodních materiálech. Podnož domu a východní štítová stěna jsou navrženy z pohledového betonu. Nadzemní podlaží jsou navržena jako dřevostavba z masivních trámů, které se vizuálně uplatní v exteriéru i v interiéru. Tyto dva materiály doplňují hliníková okna a střešní krytina z falcovaného hliníkového plechu, obojí v šedé barvě.

Do domu se vstupuje na úrovní prvního nadzemního podlaží. Na prostorné zádveří navazuje lyžárna a schodišťová hala. Z ní je přístupná kuchyně s jídelnou a obývací pokoj. Apartmán rodičů a dva dětské pokoje s vlastní koupelnou jsou navrženy ve druhém nadzemním podlaží. V suterénu je umístěna sauna a dva hostinské pokoje.

investor: soukromá osoba, projektová dokumentace: 2019 – 2020, realizace: v realizaci

architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa, interiéry: Ing. arch. Martina Rosová

spolupráce: Ing. Milan Jansa, Ing. Miroslava Ježková, Ing. Dita Bedrníková, Ing. Pavel Rus, T – FESTING s.r.o. Trutnov

vizualizace: Ing. arch. Jan Pajurek