Back to top

Administrativní budova společnosti HD Internet

Obdélníkovou parcelu ležící u páteřní komunikace Horská propojující centrum s největším sídlištěm Zelená louka si pro své sídlo vybrala firma HD Internet s.r.o., která je významným trutnovským poskytovatelem připojení k internetu. Přiblíží se tak svým zákazníkům, kterých má na Zelené Louce nejvíce.

Hlavní průčelí čtyřpodlažního objektu se přimyká k ulici Horská a vyrůstá z okrasné zahrady doplněné vodní plochou. První dvě podlaží vystupují do popředí a význam této části objektu je vyjádřen prosklenou fasádou umístěnou v líci stěny. Delší strany domu opatřeného bílou strukturovanou omítnou jsou členěny předsazenými konstrukcemi balkónů. Zábradlí z bílého perforovaného plechu kryje i čela balkónů a v některých průhledech balkóny zcela uzavírá.

Vchod pro zákazníky je umístěn v severní části od ulice Tovární. Je chráněný balkónem nad ním a je akcentován obkladem stěny ve firemní modré barvě. Vstup pro zaměstnance, který slouží zároveň pro přístup ke služebním bytům, je umístěn ve východním průčelí ve směru od parkoviště.

V prvním nadzemním podlaží je umístěno zákaznické centrum, technické a skladovací prostory. Kanceláře, jednací místnost a zázemí zaměstnanců je ve druhém nadzemním podlaží. Zde je umístěna i serverovna. Ve třetím a čtvrtém nadzemním podlaží je navrženo celkem osm bytových jednotek.

investor: HD Internet s.r.o., projektová dokumentace: 2019 – 2020

architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa

spolupráce: Ing. Petr Košťál, Ing. Dita Bedrníková, Ing. Pavel Rus, T – FESTING s.r.o. Trutnov

vizualizace: RealViz.