Back to top

Dům ve svahu v Trutnově – interiér

Rodinný dům je navržený v okrajové části Trutnova ve strmém svahu svažujícím se východním směrem. Dům je umístěn v severní části pozemku. Unikátní vnitřní upořádání pracuje s plynulým propojením jednotlivých prostor uvnitř domu a eliminuje tak rozdělení domu na standardní podlaží. Vchází se do prvního nadzemního podlaží, kde je umístěna šatna, technická místnost a pracovna a koupelna. Centrem domu je obytný prostor s vyvýšenou kuchyní, který se nachází o půl patra výše. Z něj se vchází do apartmánu dětí i do apartmánu rodičů, který je jen o čtyři stupně výše. Všechny obytné místnosti jsou umístěny v jižní fasádě a kromě ložnice mají všechny přímý vstup do zahrady. Dětské pokoje jsou doplněny galerií, která slouží ke spaní.

Dům doplňuje zahrada, která je rovněž řešena ve strmém svahu. Strohý geometrický tvar železobetonových opěrných stěn je doplněn „kamenným splazem“, který slouží jako schodiště. V jižní části zahrady je umístěn altán se skladem zahradní techniky.

investor: soukromá osoba, projektová dokumentace: 2005 – 2006, realizace: 2006

architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa, interiéry: Ing. arch. Michal Rosa, ing. arch. Martina Rosová

spolupráce: Ing. Milan Jansa, Ing. Ivan Šír, Ing. Vít Zinga, Ing. Pavel Rus, T – FESTING s.r.o. Trutnov

foto: petrkostal.cz

 

Člověk udělá v životě několik zásadních rozhodnutí. A výběr projektanta pro vlastní dům mezi ně určitě patří. Měli jsme to štěstí a potkali se s Michalem a Martinou. Od první skici bylo jasné, že jejich řešení bude pro nás tím pravým. I proto jsme do tvorby projektu prakticky nezasahovali a vyplatilo se. Naše nadšení z výsledku nevyprchalo ani po deseti letech. Dům splňoval veškeré požadavky nejen v době svého vzniku, ale s měnícími se potřebami naší rodiny variabilně umožnil najít nadstandardní prostor pro každého.

Za spolupráci s Michalem, Martinou a jejich týmem jsme rádi a děkujeme. Moc hezky se nám bydlí.

Věra a Zbyněk Černí