Back to top

Apartmány Hrádeček – Mladé Buky

Apartmány Hrádeček jsou umístěny v těsném sousedství podkrkonošského golfového klubu Grund Resort. Třináct solitérních domů s moderním horským designem zasazených do svahu kopce nad Mladými Buky obsahuje dvacet šest apartmánů velikosti 2KK a 3KK a nabízí jedinečný výhled na Krkonoše a Rýchorský hřbet. Spojení soukromí solitérních domů s výjimečně komfortním zázemím čtyřhvězdičkového hotelu s restaurací, wellness a golfovým hřištěm je v českých horách unikátním řešením apartmánového bydlení pro relaxaci, zábavu a různorodé sportovní vyžití.

Pro design navržených přízemních domů s plochou střechou je typická jednoduchá linie a prosklené průčelí s konzolou zastřešené terasy. Elegantní bílé fasády jsou doplněny kamenným obkladem soklu a dřevěným obkladem v prostoru terasy. Osou domu prochází krytý průchod, z něhož se vstupuje do jednotlivých apartmánů. Na něj navazují společné prostory skladu a technické místnosti.

Do apartmánu se vstupuje přes prostornou předsíň, z níž jsou přístupné ostatní místnosti. Vzdušný obývací pokoj s výhledem je prosklenou stěnou propojen s krytou terasou. Koupelna je vybavená klozetem, umývadlem a velkým sprchovým koutem. Dům velikosti 2 + KK má jednu ložnici, jednotky velikosti 3 + KK mají navíc samostatnou toaletu a druhou ložnici. Jednotný design interiérů je pečlivě navržen s ohledem na budoucí pronájem apartmánů. Vlastníkům apartmánů se však bylo nabídnuto variantní barevné ladění.

Apartmány Hrádeček jsou s ohledem na provozní náklady navrženy jako dřevostavba s důrazem na nadstandardní tepelně technické vlastnosti a precizní provedení detailů. Domy jsou vybaveny přímotopným podlahovým vytápěním.

investor: Golf Club U Hrádečku s.r.o., projektová dokumentace: 2015 – 2016, realizace: 2017 – 2018

architektonický návrh: Ing. arch. Michal Rosa, interiéry: Ing. arch. Martina Rosová

spolupráce: Ing. Petr Košťál, Ing. Miroslava Ježková, Ing. Vít Zinga, Ing. Pavel Rus, T – FESTING s.r.o. Trutnov

foto: petrkostal.cz

 

Pro projekt Hrádeček jsem oslovil kancelář manželů Rosových. Jejich řešení mě hned oslovilo a stejně tak mé společníky. Následná reakce klientů na navržené architektonické řešení byla rovněž pozitivní. Samotná realizace projektu se obešla bez větších komplikací a domky jsou opravdu povedené. Navíc slouží dobře svému účelu a klientům se tam hezky bydlí. u pana U Michala Rosy oceňuji i pomoc se změnami či stavebním povolením a u Martiny Rosové důslednost a osobní přístup při návrhu vybavení interiéru, která byl pro každý apartmán na přání.

Někteří klienti nevěřili během stavby, že se vše stihne na čas a dodrží se všechny technologické postupy, následně si někteří poslali i vlastní stavební dozor. Ten po několika návštěvách vzdal další kontroly, jelikož uznal, že realizace probíhá podle projektové dokumentace, vše se daří a nic nebylo ošizeno.

Jan Grund, Golf Club U Hrádečku s.r.o.