Back to top

Martina Rosová

evidována v živnostenském rejstříku, místo podnikání: Kryblická 428, 541 01, Trutnov

Jako malá jsem chtěla být kosmonautem. Pak jsem zjistila, že nemám ráda výšky a létání letadlem je pro mě za trest. Let raketoplánem jsem nezkusila, ale asi tuším, jak by to dopadlo. Časem jsem tedy snížila laťku a začala jsem říkat, že ze mě bude architekt, aniž bych měla sebemenší tušení o tom, co přesně to bude obnášet.

Myslela jsem si, že architekti vstávají až před obědem, moudře spolu hovoří v kavárnách, tu a tam něco nakreslí, klienti je veskrze chválí a povzbuzují v jejich vrcholně kreativní tvorbě, bez ohledu na to, co je to bude stát, a pak se to prostě a jednoduše postaví. Možná jsem si měla předem lépe zjistit, do čeho se ženu. Anebo bylo možná dobře, že jsem si to nezjistila.

Přestože realita se od mých původních představ malinko liší, můžu se myslím považovat za šťastného člověka, protože se mi podařilo vybrat si obor, který mě baví, zajímá a nutí se neustále učit nové věci. A to je něco, co se netýká jen mě, ale co máme u nás v ateliéru všichni nastavené podobně.  Chceme dělat dobrou architekturu. Sami můžeme těžko posoudit, jestli se nám to daří nebo ne. Ale dobře víme, že aby to, co děláme, bylo dobré, musí to být víc než jen práce, musí to být něco, čím člověk žije. Naši klienti jsou našimi hnacími motory na cestě za dobrou architekturou a proto jim patří velký dík za důvěru, kterou v nás vkládají, za tvůrčí svobodu a příležitosti, které nám dávají a také za to, že nás nutí se neustále vyvíjet a zlepšovat.